Kurulumunu Yaptığımız Yangın Söndürme Sistemleri

Home / Kurulumunu Yaptığımız Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın Algılama ve Söndürme Sistemleri

Yangın görünen ve görünmeyen bir çok nedenden oluşabilir. Çoğu zaman bizim kontrolümüz dışında oluşur.   Yangından korunmak, yangını önlemek ve söndürmek için birden fazla cihaz ve sistemler  vardır. Bunlar da yangının büyük veya küçük çaplı olmasıyla alakalıdır.
Yangının küçük veya büyük olmasından daha önemlisi her binada veya işletmede olması gereken yangın söndürme sistemidir. Bundan başka yangından korunmanın ve yangına anında müdahale etmenin en iyi yolu yangın alarm ve algılama sistemleridir. Bu sistemler de farklılık gösterebiliyor.

Yangın Söndürme Sistemi Ve Önemi

Yangın çıktığı zaman müdahale etmek için en önemli olan şey yangın söndürme sistemleridir. Günümüzde artık bir zorunluluk haline gelen ve hemen hemen her yerde rastladığımız yangın söndürme sistemleri yangın tehlikesinin önüne geçebilmek için mutlaka olması gereken bir sistemdir.
Yangın söndürme sistemleri yangının tipine göre söndürmede kullanılan maddesinde farklılık gösteriyorlar. Bu nedenle çalışılan ortam ve kullanılan malzemeler veya bir bina, bir ev ise ortamı ve şartları iyi bilmek gerekir. Buna göre  yangın tüplerinin yangınları söndürebilecek yeterlilikte olup olmamasına dikkat edilir. Kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri ve eko biyolojik yangın tüpleri, en çok kullanılan iki yangın cihazlarıdır. Kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri A sınıfı yangınları söndürürken, eko biyolojik yangın tüpleri ise söndürüldüğünde tekrar tutuşabilme ihtimali olan alanların söndürülmesinde kullanılıyor. Bu nedenle yangın tüpleri çok önemlidir ve her evde, ofis de bulunması gerekiyor.
Yangın Algılama Ve Alarm Sistemleri
Yangın alarm ve algılama sistemleri her türlü yapı, tesis, bina ve işletmelerde kurulabilir. Bu sistemler otomatik olarak yangınları başlangıç aşamasında tespit ediyor. Sistem yangını algıladıktan sonra alarmla binada yaşayanları haberdar ediyor. Aynı zamanda kurulu olduğu güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber gidiyor. Böylece mal ve can kaybı güvenlik altına alınıyor. Kurulum alanında uzman personel tarafından titizlik içerisinde yapılmaktadır.

Firmamızın Hizmetleri

Firmamızda bulunan bütün yangın söndürme cihazları ve sistemleri yüksek kalitededir. Ayrıca güven ilkesine bağlı hizmet sunmaktadır. Firmamız danışmanlık, yangın eğitimi, periyodik bakım, montaj ve yazılım hizmetleriyle müşteri memnuniyetini sağlıyor. Yangın sistemi içerisinde yer alan pano profesyonel bir şekilde hazırlanır ve size teslim edilir.
Bizden aldığınız sistemler firmamızın uzman çalışanları tarafından adreste montaj ediliyor. Aynı zamanda periyodik olarak bakımı sağlanıyor. Kalite ve müşteri memnuniyet ilkelerine bağlı olan firmamız hizmet ağını da her geçen gün geliştirmektedir.

NOVEC 1230 GAZLI YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

FM200 GAZLI YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

RESTORAN DAVLUMBAZ YANGINI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

KABİN VE PANO İÇİ MİKRO YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

ARGON GAZLI YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİMİZ

İNERGEN GAZLI YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİMİZ

MARİN GAZLI YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ